כאבי צוואר

כאב צווארי מופיע לאורך חוליות עמוד השדרה הצווארי, עלול לערב את חגורת הכתפיים ומופיע לרוב עם הגבלה בתנועה.
אלו הן הסיבות הנפוצות לכאבי צוואר:
1. שרירים מכווצים – לחוליות הצוואר מתחברים שרירים רבים העלולים להתכווץ בגלל יציבה לקויה, ישיבה ממושכת, שימוש לא נכון בסלולרי ועוד. שרירים אלו עלולים להקרין כאב גם לאיזור הראש והרכות ולדמות מצב של "מיגרנה".
2. רצועות מתוחות – ישנן כמה רצועות חשובות שתפקידן להגביל את תנועת החוליות, כאשר הן נמתחות יתר על המידה הן עלולות ליצור כאב חד ומשבית.
3. שינויים ניווניים\בלט\פריצת דיסק – על אף שאפילו אם רואים בצילום שינויים ניווניים,בלט או פריצת דיסק – אין הדבר אומר שזו הסיבה לכאב שלכם, אבל – לעיתים ייתכן שממצא כזה עלול להיות מעורב ולגרום לכאבי צוואר המתפשטים לכיוון הזרועות ואפילו עד לאצבעות. בנוסף לעיתים ניתן יהיה להרגיש הירדמות, נימולים ותחושת שריפה בידיים, בנוסף לחולשה שרירית.
4. 'צליפת שוט'  – תאונת דרכים בה הנהג יושב ברכב בו נכנסו בעוצמה מאחור. הדבר יוביל לזריקה של צוואר הנהג קדימה ואחורה במהירות גבוהה ובעוצמה, דבר היוביל לסימפטומים רבים וביניהם גם כאבי צוואר.
5. עקמת – לעיתים עקמת בגב עלולה ליצור מתח רקמתי באיזור הצוואר בשל פיצוי שהגוף עושה לעקמת. הכוונה היא שאם למשל ישנה עקמת לכיוון ימין, הצוואר ינסה לפצות על כך ויגרום להסטה של חוליות הצוואר לכיוון שמאל.

 

הטיפול האוסטאופתי רואה את הקשר בין הצוואר לאיזורים אחרים בגוף האדם (כמו הסרעפת הנשימתית, מפרק הלסת, כלוב הצלעות ועוד) אשר עלולים להימצא כמקור הבעיה. ברגע שנאתר את השורש נוכל לטפל בו ולגרום להגדלת טווח התנועה והפחתת הכאב.