נימולים וזרמים בידיים והרגליים

נימולים, הירדמויות וזרמים בידיים וברגליים הינם תלונות שכיחות במיוחד.

ישנן סיבות שונות לתסמינים אלו אך המרכזיים ביותר הינם לחץ על שורש העצב היוצא מחוט השדרה, בגלל בלט או פריצת דיסק או לחץ על עצב פריפריאלי, כמו תסמונת התעלה הקרפאלית, סיאטיקה ועוד.

הסובלים מתחושות אלו ייתכן וחווים גם דקירות, מחטים, שינויים בתחושה ואף חולשה שרירית. עם זאת, אין סיבה לבהלה – תחושות אלו מוכרות.

בדרך כלל אני שומע את התלונה כ"זץ חשמלי", "כואב להתכופף קדימה", "היד נרדמת לי". 

 

 

סיבה נפוצה במיוחד לכאב מוקרן הינם נקודות הדק בשרירים (Trigger Point) – סיבי שריר מכווצים אשר בזמן לחיצה עליהם, יקרינו כאב אל מקום מרוחק יותר.

סטרס נפשי הינו גורם נוסף התורם לנימולים דו צדדיים בגפיים, יש להיות ערים גם לכך.

לאחר שנשלול מעורבות נוירולוגית או מחלה אחרת העלולה לדמות את אותם סימפטומים, כמו סכרת, מחסור בויטמין B12, תת פעילות של בלוטת התריס ועוד, נוכל להתקדם לשלב הבדיקה.

בשלב הבדיקה אסתכל על גופכם ואאתר אסימטריה וחוסר איזון באיזורים שונים בגוף, אערוך בדיקה נוירולוגית מקיפה ובדיקה אורתופדית לזיהוי הרקמה היוצרת את התסמינים ולאחר מכן נחפש היכן אין תנועה אפקטיבת בגוף, נערוך בדיקה אקטיבית ופסיבית של חגורת הכתף, עמוד השדרה והגולגולת.

הטיפול האוסטאופתי מקיף, מתבצע בראייה רחבה על הגוף ובמחשבה על איזורים אחרים העלולים להשפיע על הופעת התסמינים. ייתכן והטיפול יכלול עבודה על איזור הסרעפת, כלוב הצלעות ואיזון האגן על מנת להשיב לגוף את תנועתו האופטימלית.