נשים בהריון

osteo treatment

הריון הוא דבר נפלא ומופלא אך עם זאת עלולים להתווסף יחד עם העולל הקטן כאבים באיזורים שונים בגוף.

 

השפעת ההריון על גוף האישה

 

השפעה הורמונלית

כבר בטרמסטר הראשון ניתן לראות את השפעת הורמון הרלקסין על גוף האישה. הורמון זה גורם להתרככות הרצועות בגוף על מנת לאפשר לאגן להתרחב לקראת גדילת העובר, בנוסף התרככות של רצועות ורצפת האגן עלולים להביא לכאבים באיזור הגב התחתון ובקדמת עצם האגן – סימפיזיוליזיס.
החזה גדל והופך רגיש יותר, דבר המשפיע ישירות על איזון עמוד השדרה החזי (גב עליון) ועלול ליצור כאבים בשכמות.
בהמשך ההריון מתווסף העומס על קשתות עמוד השדרה ובעקבות שינוי מרכז הכובד ניתן לראות קיעור מוגבר בגב התחתון העלול לגרום לכאבים (היפרלורדוזיס).
האיברים הפנימיים מתחילים להילחץ, הסרעפת נמתחת והרחם מתרחב ודוחס איברים שכנים.

 

הצטברות נוזלים

הלחץ של העובר על הוריד הנבוב התחתון (Inferior Vena Cava) עלול לגרום לחסימה חלקית והאטה בהחזר הורידי ולהצטברות נוזלים בפלג הגוף התחתון.
לכן נראה בצקות ברגליים בעיקר בסוף היום, דליות וורידים בולטים ברגליים וטחורים.
בנוסף ההשפעה ההורמונלית תביא להצטברות נוזלים גם בכפות הידיים ועלולה להוביל לתסמונת התעלה הקארפלית ותסמונת מוצא החזה, התסמינים הם נימולים והירדמויות באצבעות.

 

משקל נוסף ועומס מפרקי

עם גדילת העובר, מתווסף משקל נוסף שהאמא לעתיד צריכה לשאת ביום-יום, דבר העלול לגרום לכאבי מפרקים, לרוב כאבי ברכיים וקרסוליים.
הטיפול האוסטאופתי רואה את הקשר בין השינויים העוברים על גוף האישה לבין התפקוד ורמות הכאב.

 

הטיפול האוסטאופתי בקרב נשים בהריון

בטיפול נבדוק ונאבחן את היציבה, התפקוד ואת האיזון המפרקי והרקמתי שייתכן והופרו. ניקוז לימפתי ואספקה דמית הנה הכרחית למהלך ההריון ותפקוד האישה.
הטיפול הכרחי בזמן ההריון וכהכנת גוף האישה ללידה אופטימלית ומוצלחת.
בנוסף, טיפול בזמן ההריון ואיזון האגן יעיל גם לתינוק ויכול למנוע לחץ מוגבר על ראשו במהלך החיים העובריים, דבר שימנע בעיות עתידיות.

osteo treatment